Místo šampónu mouka na hlavě ..


Ředění mé kosmetiky na minimum

I díky józe mi není lhostejná příroda a její znečišťování .. snažíme se s manželem udělat náš chod domácnosti co nejšetrnější k přírodě, proto došlo i na ředění mé kosmetiky .. postupně začínáme třídit naši domácnost a s údivem zjišťujeme, kolik zbytečností jsme v ni našli .. a hlavně v koupelně .. poslední dobou se snažím kupovat přípravky šetrné k přírodě, netestované na zvířatech a zbytečně jimi neplýtvat .. proto když jsem procházela v koupelně šampóny, sprchové gely, pěny na holení , řekla jsem si a kruci tolik? ..
sprchové gely a pěny na holení jsme vyměnili za přírodní mýdlo, šampón a kondicionér za kaši z mouky a vody .. ano sice to nepění jak ty šampóny z reklamy, ale určitě složení je šetrnější k mému tělu .. pěna sice má svůj smysl, nabaluje na sebe špínu, mastnotu či prach a pomáhá tak s odstraněním nečistot .. ale v některých prostředcích je to jen díky chemických látek, které jsou v nich obsaženy jako např. SLS (sodium lauryl sulfát) nebo SLES (sodium laureth sulfát) .. testy bylo prokázáno, že tyto látky mohou dráždit kůži, negativně působit na nervovou soustavu a mohou způsobovat i problémy s dýcháním ..
co také obyčejné šampóny obsahují, jsou konzervanty, zejména parabeny, o kterých je známo, že jsou pro zdraví škodlivé , protože ovlivňují například hormonální aktivitu u mužů i žen a mohou způsobovat alergie, někde můžete i zaslechnout, že mohou být rakovinotvorné .. tak proč zbytečně riskovat?  .. zkuste si všímat složení na přípravcích a doporučuji se i vyvarovat složek s příponami „cone“, protože ty jsou témeř vždy silikony .. silikony nám pomáhají mít vlasy uhlazené, nezacuchané a lepí k sobě roztřepené konečky, ale vlas obalí tak silně, že pokožka nemůže dýchat a zůstává bez hydratace .. takže po čase nastane stejně opak toho, co bylo na začátku a vlasy se začnou zacuchávat, vysychat a jsou bez lesku ..

tak zkuste najít prostředky vyrobené z čistě přírodních látek, určitě se to oplatí ..umyjí vaše vlasy stejně dobře a navíc neohrožují ničím naše zdraví .. nebo vyzkoušejte mýt vlasy žitnou moukou a uvidíte ..

já už jsem před rokem zkoušela mýt vlasy pouze čistou vodou, ale tohle mi vůbec nevyhovovalo .. vlasy byly ihned zplihlé, stále mastné .. takže jsem brzy přešla opět k šampónu .. teď mi to zase nedalo a začala jsem hledat, jaké jiné možnosti mytí vlasů bez šampónu jsou .. a zaujalo mě mytí vlasů žitnou moukou .. žitná mouka má spoustu vitamínů, spoustu minerálů a spoustu dalších užitečných věcí, které podporují k růstu vlasů a regeneraci vlasové pokožky .. také má pH podobné pH vlasů, proto vlasy nevysušuje ani nenarušuje přirozenou lipidovou bariéru vlasů a vlasové pokožky .. tak jsem šla do toho .. zde Vám budu postupně psát mé poznatky a zkušenosti .. možná Vás to inspiruje a vyzkoušíte to .. mějte rádi své vlasy .. mějte rádi přírodu .. buďte šetrní k přírodě .. vždyť je to náš domov ..

pokud si chcete pořídit přírodní výrobek, tak doporučuji se vyhnout těmto složkám :

2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Cyclomethicone, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Paraffinum Liquidum, Cyclopentasiloxane, Aluminum Chloride, Aluminum Chlorohydrate, Elaeis Guineensis Oil, Isoparaffin, Petroleum, PEG-xx, Tallow, Tallowate, Ozokerite, Silicone, Triclosan, Palm (Kernel) Oil, Polysorbate xx, Quaternium-xx, Paraben, BHA, BHT, Carbomer, Ceteareth-xx, Cocamide DEA, (Di)ethanolamine, Disodium EDTA

 

3.6.2016

img_20160603_060542_20160603061008971_20161229075806711Dneska peču trochu jinak   ..

aneb mouka na hlavě 😱.. aneb ředím moji kosmetiku na minimum ..

snažím se používat co nejméně kosmetiky a různých kosmetických přípravků. Pokud už si chci nějaké pořídit, snažím se vybírat ty, které jsou aspoň trochu šetrné k přírodě a netestované na zvířatech..

ode dneška vyřazuji šampón a zkusím ho nahradit moukou, sprcháče a pěny na holení nahrazuji obyčejným přírodním mýdlem ..

no poo .. šampon nahrazen žitnou moukou a po prvním mytí dneska teda za mě dobrí ..

 

15.6.2016

img_20160615_140527_20161229080440714po dvou týdnech zatím spokojenost .. vlasy stále na hlavě .. super objem .. žádné jemné vlásečky ale pořádné dráty to jsou ..

doporučuji ale pořádně umýt uši, jinak mouka ztvrdne a ucho se loupe a pak se můžete sami sebe vylekat v zrcadle jako já 😄 .. a zdá se mi, že jak si třepu s vlasy, tak mouka z nich trochu padá, ale je možné, že málo oplachuji, no nevím, jestli v tmavých vlasech to nebude vidět, já to neřeším, mám světlé vlasy takže nic není vidět ani na oblečení .. takže za mě zatím dobrí .. vlasy myji co druhý nebo třetí den, při šampónu jsem myla každý den .. uvidíme co bude dál .-) ..

oplachuji vlažnější vodou, myslím že jsem to někde četla, že prvně umýt teplou a oplachovat studenější .. a když ne, tak neva, aspoň mě to vždy nakopne ta vlažná sprcha 😆

 

1.9.2016

14224815_1600653706905708_8923730324216989935_nstále mouka na hlavě a dneska ráno i na talíři ..

myji stále moukou a vlasy jsou super .. jsem spokojená a myji co třetí až čtvrtý den .. mám načatý druhý balík (kilovku) žitné mouky a myji moukou tři měsíce .. akorát pokud máte septik tak bacha, ať si ho tou moukou neucpete jako se to povedlo mě .. no 😇

.. takže přes dva měsíce ve sprše nanesu na vlasy a splachuji venku pod hadicí studenou vodou do trávy a pak zpět do sprchy – trochu dobrodrúžo ..

nevím jak to bude v zimě, jestli nebudou rampouchy na hlavě .. ale zatím po třech měsících dobrí ..

 

13.12.2016

img_20161213_085708_20161230143327016Místo fénu suším třepáním .. fén nepoužívám .. šampon ani kondicionér .. jen kaši z mouky .. žitné mouky .. z jiné nezkoušejte, jinak budete v kuse celý den nadávat, kdo zkusil jinou, ví o čem mluvím :-)) ..

neřeším moc ani hřeben, takže zapletu pár copánků k vzniklým lehkým dredům a image hippie zaručen .. no sem tam to učešu, ať se to nevymkne kontrole  ..

šetřete přírodu .. a šetřete i váš septik a splachujte mouku z hlavy venku ať se Vám neucpe .. v zimě otužování zaručeno a asi sem tam zaručeno i nechtěné pohledy sousedů jak pobíháte naboso jen lehce obalená v ručníku v nulových teplotách a splachujete si hlavu vodou z lavoru .. proto raději myji ráno za tmy .. a pokud moc nemrznu, tak se i vždycky lehce pokochám nádhernou tmou zahalenou oblohou a pomalu probouzejícím se dnem ..

tak to někdy zkuste .. jen tak .. a myji co třetí až čtvrtý den .. a moukou myji od června a začínám teď třetí balíček mouky .. ale sem tam si z ni vezmu trochu i na vaření .. tak přeji všem krásný den a radost ze svých vlasů ..

a smiřme se s tím, že z těch našich krásných hladkých vlasů nikdy nebudeme mít přirozené kudrny, že z té krásné přirozené blond nebudu nikdy mít přirozenou černou s mým vybledlým obličejem .. a že ta ofina nikdy nebude vypadat po ránu tak sexy, jak jsem to viděla včera v tom filmu .. mějme se rádi se vším všudy tak, jak to prostě máme :-))) …

img_20161010_103533

 

a ještě jeden poznatek, pokud cestujete letecky jen s jedním příručním batůžkem, kam se musí vejít všechno, úplně všechno, tak si svůj „šampon“ nebalte do průhledného díleráku, raději si ho nechte v původním obalu, protože pokud budete mít štěstí a zrovna ten váš batoh půjde na osobní kontrolu, tak se můžete pěkně zapotit tak jako já, když vám prochází kosmetickou tašku a vytáhne dílerák s moukou, nadzvedne obočí a podívá se na vás takovým zvláštním pohledem co to jako je ..

pak se snažíte zachovat chladnou hlavu, uděláte si hluboký nádech a výdech a já svou velmi špatnou angličtinou vytvořím křečový úsměv a gestem naznačím že si jako myji vlasy a jediné ze mě vyleze dlouhé šampoooóóóóó :-)) ..

 

24.3.2017

moukou myji vlasy už devět měsíců a stále super .. myji co třetí den a načala
jsem čtvrtý balík .. je to velmi jednoduché, jen žitnou moukou zalijete vodou a mícháním uděláte kaši .. prvně umyjete teplou, naplácáte kaši na vlasy, promasírujete a chvilku
necháte .. poté splachujte vlažnější vodou ..

a stále oplachuji venku .. těm, co můžou vyjít ven jen doporučuji .. krásně to osvěží a
nabije na nový den .. já teda myji vždy ráno .. a pozoruji východ slunce .. paráda

za celou dobu mám vlasy jednou zastřižené .. přijde mi, že mi méně vypadávají,
nejsou zničené ani se brzy nemastí .. nepoužívám žádný jiný přípravek na vlasy, ani kondicionér, ani tužidlo nebo lak ani nefénuji ..

zkuste jednou vyzkoušet a uvidíte .-)

 

 

Share

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *