Jóga


 

Frýdlant nad Ostravicí, kurz: Deep & slow Yoga při svíčkách


Kde: Kulturní centrum, 1 patro Klubovna (na 1. patře jak je kinosál)

Termín: čtvrtek 18:00 – 19:30 hod (září až květen)
od června do konce srpna se necvičí, jóga bude u mě na zahradě nebo někde venku .. vždy info na mém fcb nebo v záložce Aktuality

Cena: 100 Kč , důchodci 60 Kč, děti do 16 let v doprovodu zadarmo

možnost zakoupení pernamentky: 990 Kč (11 lekcí/ 1 lekce 90 Kč) nebo 1.500 Kč (17 lekcí / 1 lekce 88 Kč) ..

otevřený kurz, můžete se k nám přidat kdykoliv během roku bez nahlášení, stačí jen přijít

jóga v pomalejším tempu, ideální pro začátečníky i pokročilé každého věku, pro muže i ženy

sebou podložku, pohodlné oblečení, deku nebo šátek na přikrytí, pásek (stačí klasický plátěný pásek do kalhot nebo pevný šátek, pokud nemáte ani jedno tak nevadí), cvičíme bez bot

Kontakt: tel. 774 878 852 , email karin@vegin.cz

 

Frýdek-Místek Yoga v jurtě

Kde: jurta Frýdek-Místek mapa Jurta
mapa parkování

Termín: úterý 17:00 – 18:10 hod

Cena: 120 Kč

možnost zakoupení pernamentky: 1000 Kč (10 lekcí/ 1 lekce 100 Kč)

na tuto lekci je nutné si zarezervovat místo SMS zprávou na tel. 774 878 852

jóga v pomalejším tempu, ideální pro začátečníky i pokročilé každého věku, pro muže i ženy

sebou podložku, pohodlné oblečení, deku nebo šátek na přikrytí, pásek (stačí klasický plátěný pásek do kalhot nebo pevný šátek, pokud nemáte ani jedno tak nevadí), cvičíme bez bot

Kontakt: tel. 774 878 852 , email karin@vegin.cz

Frýdek-Místek: Yoga Začínáme

Kde: jógové studio Jóga pod věží , hned vedle věže u frýdeckého náměstí

Termín: úterý 18:40 – 20:00 hod , 10.9. – 17.10. (15 lekcí), 3.9. ukázková lekce (rezervace přes rezervační systém Jóga pod věží http://www.jogapodvezi.cz/rozvrh/2019-09-03)
už máme plno, další kurz bude od ledna 2020

Cena: 1875,- Kč (15 lekcí), platí se při první lekci ve studiu

Kontakt: tel. 774 878 852 , email karin@vegin.cz

Přihlášky: v jógovém studiu „Jóga pod věží“ , nebo emailem joga@jogapodvezi.cz

tento kurz je uzavřený, to znamená, že si zaplatíte kurzovné na celý kurz a postupně každá následující lekce bude navazovat na tu předešlou .. během kurzu nebudeme nabírat nové zájemce, budeme stálá skupinka, ideální pro začátečníky ..

Frýdlant nad Ostravicí, kurz: Yoga na zahradě v Metylovicích nebo u řeky ve FnO

v létě za pěkného počasí cvičíme u mě na zahradě v Metylovicích nebo někde venku ve FnO pod širým nebem .. jóga v pomalejším tempu, ideální pro začátečníky i pokročilé každého věku, pro muže i ženy .. můžete se k nám přidat kdykoliv během léta bez nahlášení, stačí jen přijít .. sebou podložku, pohodlné oblečení, deku nebo šátek na přikrytí, pásek (stačí klasický plátěný pásek do kalhot nebo pevný šátek, pokud nemáte ani jedno tak nevadí), cvičíme bez bot ..

Kde: zahrada u mě doma, Metylovice 604 nebo někde ve FnO

Termín: za pěkného počasí ve čtvrtek (červen – srpen), vždy aktuální info na fcb:vegincz, nebo v záložce Aktuality

Cena: dobrovolná

Kontakt: tel. 774 878 852 , email karin@vegin.cz

……………………………………………………………………………….

Sebou: podložku, šátek nebo deku na přikrytí (není nutné, ale oceníte ji na konci u závěrečné relaxaci) , pásek  (není nutné, a může to být klasický plátěný pásek do kalhot, nebo pevný šátek).

 

hodiny jógy jsou v klidnějším tempu, v pozicích zůstáváme delší dobu pro maximální uvolnění, pozice prokládáme relaxačními pro procítění předcházejících cviků a na konec si užijeme relaxaci .. to vše propojíme s dechem a ano, budeme se učit i dýchat .. ponoříme se do své bytosti, ponoříme se do hloubky uvolnění ..

na začátek se při dechovém cvičení snažíme zklidnit uspěchané tělo i mysl .. pokračujeme pomalým zahřátím, rozhýbeme krk, ramena, přidáme předklon a třeba i úklon .. dále se protáhneme v kočce a zkusíme balanční pozici na čtyřech .. následně rozproudíme naši energii při pozdravu slunce a otestujeme naši stabilitu v balančních pozicích ve stoje .. budeme prohlubovat naši pružnost v různých předklonech, vyzkoušíme si na pohled velmi jednoduché, ale zato velmi účinné cviky na ramena a kolena a zkusíme i nějakou tu pozici, která vypadá krkolomně ale s tím správným návodem se do ni dostaneme s nadšením a chutí to vyzkoušet .. v sedě zjistíme, že postupem času se stáváme ohebnější a pružnější, zacvičíme si obrácené pozice, které já miluji a nakonec si možná můžeme postupně nacvičovat stoj na hlavě, který je úžasný a který nám pomáhá se na svět dívat i z jiné strany a který nám přináší odolnost a vyrovnanost, oživuje a omlazuje náš organismus .. nakonec se uvolníme a odpočineme ve velmi oblíbené pozici Šavásany při relaxaci ..

pokaždé je má sestava jógy trochu jiná .. záleží na dané atmosféře, na energii, kterou společně vytvoříme .. některé pozice se opakují, některé jsou nové .. vy mě pokaždé inspirujete a i já jsem vždy zvědavá a těším se na to, jak se lekce vyvine .. v relaxaci se věnujeme nejen na uvolnění našeho těla, ale najdeme si i chvilku pro nějaké téma týkající se filozofie jógy, pránajámy nebo určité ásany ..

díky józe se stane vaše tělo pružnější a nejen tělo, ale i pružnější mysl .. a když je mysl pružná, zůstáváme stále mladí a máme neustálou chuť do života, do nových věcí, bouráme překážky, opadává stres ..

zjistíme, že se naše hranice stále posouvají a že to, co nám přišlo nereálné udělat, se nám bude stále blíže a blíže přibližovat .. a nejen v józe, ale i životě ..

v józe nikam nespěcháme, uvědomujeme si náš dech, naše tělo, naše možnosti a rezervy, snažíme se zklidnit mysl, snažíme se soustředit myšlenky pouze na to, co právě děláme, snažíme se najít cestu sami k sobě .. učíme se poslouchat naše tělo, ono nám přesně říká co ano a co už ne .. budujeme si vnitřní disciplínu a trpělivost .. pokud se necítíme dobře při nějakém cviku, nedělejme ho .. každý jsme jiný, každý jsme individuální, proto není třeba udělat učebnicovou pozici, nesnažme se vypadat jako soused na podložce .. neochuďme se o naši jedinečnost, která nás dělá krásnou a vyjímečnou ..nedělejme nic násilně .. nechme vše plynout svým tempem, nic se nesnažme uspěchat, užijme si tu cestu .. nejlépe nic neočekávejme, neříkejme „to nikdy nedokážu“ .. jen se tomu otevřme, užijme si to .. užijme si náš čas se sebou .. naslouchejme svému tělu .. zkusme porozumět sami sobě ..

ideálně je cvičit v pohodlném oblečení, ať nás nic zbytečně netlačí, ať nás nic neomezuje v pohybu .. cvičíme bez bot, ideálně bosky .. nejlépe nejíst 2-3 hodinky před jógou, pokud budete mít ale hlad, malý kousek ovoce či zdravou tyčinku si dejte .. pokud jste těhotná, nedoporučuje se s jógou začínat cvičit v prvním trimestru a poté nejlépe navštěvovat gravid jógu, ale vše konzultujte se svým doktorem .. při cvičení nejdeme do bolesti, jen té protahovací se netřeba bát .. každopádně je třeba naslouchat svému tělu, ono nám to poví co je ok a co už je moc .. do každých pozic se budeme dostávat postupně s našim dechem, není třeba hned být v cíli, ale důležitá a krásná je ta cesta .. proto budeme hodně pracovat s dechem a pozorovat vnitřním zrakem ..

při józe a nejlépe i nějakou dobu po ni, se nedoporučuje pít .. jógou probouzíme naši energii, probouzíme náš vnitřní oheň a pokud se napijeme, zbytečně ho uhasíme ..

celou dobu dýcháme nosem, jelikož při dýchání nosem se náš dech zahřívá a čistí .. jen vyjímečně možná u některých pozic vydechneme ústy, ale to já Vás včas upozorním kdy ..

díky józe se můžeme naučit prožívat přítomný okamžik bez neustálého přemýšlení o tom, co bylo a co bude a co musíme ..

můžou odejít nemoci, můžou odeznít bolesti, ulevíme zádům, tělo i mysl se stává zdravější .. mě jóga pomohla od bolesti hlavy, od šílených bolestí při menstruaci, od bolesti zad .. pomohla mi najít klid a rovnováhu .. naučila mě mít ráda samu sebe ..

jóga mi otevřela spoustu nových, zajímavých dveří, potkala jsem spoustu zajímavých lidí .. absolvovala jsem úspěšně Kurz Instruktora jógy u skvělé Lenky Knag .. byl to úžasný, intenzivní kurz, který mě v józe zase posunul o něco dál .. ráda se dozvídám stále více a více, ráda se inspiruji jinými .. i proto ráda navštěvuji různé semináře, festivaly, kurzy, kde čerpám nové nápady, inspiraci a jsem otevřená novým možnostem ..

díky józe se nejen uzdravuje tělo, ale i mysl a otevírá nám srdce ..

moc ráda budu sdílet mou jógu s Vámi s mými zkušenostmi, s mým nadšením a mým životním tempem a nejen jógu, ale i můj životní postoj, mé osobní zkušenosti ..

jóga není jen o pozicích, je to životní styl se vším všudy ..

mě se tento životní styl líbí a stal se mou součástí .-)

Share